WordPress – redakční systém i pro amatéra

wordpress

WordPress je jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů na světě. Je to open source software, který je používán k vytvoření firemních či osobních webových stránek. Taktéž se využívá na blogy, prezentace pro firmy či fóra různého zaměření.

Mezi hlavní výhody patří:

  • cena
  • jednoduché a jednotné ovládání
  • množství šablon
  • pluginy
  • variabilnost systému
  • podpora mobilních zařízení

Výhody WordPress

Cena – Celý redakční systém je zdarma. Pluginy, které jsou v tomto systému, jsou z 90% úplně zadarmo. Pluginů je ve WordPressu kolem 54 000, tak je z čeho vybírat.

Jednoduché a jednotné ovládání – vše se jednoduše ovládá, protože administrace je sjednocena stejnými prvky.

Množství šablon – je jednou z největších výhod.  A díky variabilnosti je tento redakční systém vhodný jak pro firmy, tak také pro osoby, které využívají blogy a weby k osobním účelům.

Podpora mobilních zařízení – redakční systém WordPress je podporován mobilními zařízeními včetně tabletů.

Mezi další výhody mimo jiné patří podpora medií jako je například Youtube. Též hodně pomůže mnohojazyčnost a neustálé vylepšování celého redakčního systému vývojáři. Výhodou je také přívětivost WordPress k vyhledávačům (Google, Seznam…). V neposlední řadě je plus také to, že WordPress používá mnoho uživatelů, takže hledat pomoc, není složité ani zdlouhavé.

Nevýhody WordPress

Redakční systém WordPress má ale také svá negativa.

V základu systému není potřeba znát programátorské znalosti. Pokud ale budete chtít něco opravit, vylepšit, bez znalosti HTML/CSS se neobejdete.

Je nutné se o systém starat – tj. každý měsíc instalovat potřebné aktualizace. Je nutné celý WordPress zabezpečit, jinak může být během chvíle napaden.

Nevýhodou jsou zpoplatněné pluginy – jsou kvalitnější a budete je do budoucna potřebovat. Redakční systém WordPress není bohužel nejrychlejší platformou. Instalacemi kvalitních pluginů se tento problém dá však eliminovat.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *