WordPress – redakční systém i pro amatéra

wordpress

WordPress je jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů na světě. Je to open source software, který je používán k vytvoření firemních či osobních webových stránek. Taktéž se využívá na blogy, prezentace pro firmy či fóra různého zaměření.

Mezi hlavní výhody patří:

  • cena
  • jednoduché a jednotné ovládání
  • množství šablon
  • pluginy
  • variabilnost systému
  • podpora mobilních zařízení

Výhody WordPress

Cena – Celý redakční systém je zdarma. Pluginy, které jsou v tomto systému, jsou z 90% úplně zadarmo. Pluginů je ve WordPressu kolem 54 000, tak je z čeho vybírat.

Jednoduché a jednotné ovládání – vše se jednoduše ovládá, protože administrace je sjednocena stejnými prvky.

Množství šablon – je jednou z největších výhod.  A díky variabilnosti je tento redakční systém vhodný jak pro firmy, tak také pro osoby, které využívají blogy a weby k osobním účelům.

Podpora mobilních zařízení – redakční systém WordPress je podporován mobilními zařízeními včetně tabletů.

Mezi další výhody mimo jiné patří podpora medií jako je například Youtube. Též hodně pomůže mnohojazyčnost a neustálé vylepšování celého redakčního systému vývojáři. Výhodou je také přívětivost WordPress k vyhledávačům (Google, Seznam…). V neposlední řadě je plus také to, že WordPress používá mnoho uživatelů, takže hledat pomoc, není složité ani zdlouhavé.

Nevýhody WordPress

Redakční systém WordPress má ale také svá negativa.

V základu systému není potřeba znát programátorské znalosti. Pokud ale budete chtít něco opravit, vylepšit, bez znalosti HTML/CSS se neobejdete.

Je nutné se o systém starat – tj. každý měsíc instalovat potřebné aktualizace. Je nutné celý WordPress zabezpečit, jinak může být během chvíle napaden.

Nevýhodou jsou zpoplatněné pluginy – jsou kvalitnější a budete je do budoucna potřebovat. Redakční systém WordPress není bohužel nejrychlejší platformou. Instalacemi kvalitních pluginů se tento problém dá však eliminovat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *